BIBLIOTHECA VINCENTINA

A Lazarista Gimnázium könyvtárát Bibiliotheca Vincentinának (ford.: Vincés Könyvtár) nevezik, és a Kollégiumi épülethez tartozó mellékszárnyban található a Gazdasági iroda mellett.

A folyamatosan bővülő könyvtári állomány pillanatnyilag 13 679 könyvet tart számon. Ezek között megtalálhatók a szépirodalmi művek, házi olvasmányok, a tudományos lexikonok, enciklopédiák, ismeretterjesztő kiadványok, valamint minden gimnáziumi tárgyat segítő irodalom. Mindemellett, ifjúsági és könnyű irodalommal is szolgálhatunk a krimik, tudományos-fantasztikus könyveket kedvelő olvasók számára, de a könyvtár egy részében idegen nyelven - angolul, németül, franciául, olaszul és latinul - is olvashat az érdeklődő.

A könyvek mellett folyóiratokat is gyűjtünk, amelyek mind a pedagógusok szakmai és módszertani tudását, mind a diákság tudás és szórakozás iránti igényét is megpróbálja kielégíteni.

A könyvtár hangzó részlegében komolyzenei, népzenei hanganyaggal (cd), valamint filmtárral (dvd, cd, vhs) is szolgálhatunk. A délutáni nyitva tartásban ingyenes internetes szolgáltatást is igénybe vehetnek hallgatóink.

A könyvtári beiratkozás minden év elején automatikusan megtörténik a tartós tankönyvek átvételekor.

Minden gimnáziumi tanulót és dolgozót szeretettel várunk!

Csiszár-Ágyas Enikőkönyvtáros tanár
@: szlaszlokonyvtar@gmail.com

Kölcsönzési nyitva tartás:

Az igazgatói hirdetőtáblán olvasható.

BIBLIOTHECA VINCENTINA

Minden gimnáziumi tanulót és dolgozót szeretettel várunk!

Csiszár-Ágyas Enikőkönyvtáros tanár
@: szlaszlokonyvtar@gmail.com

Kölcsönzési nyitva tartás:

Az igazgatói hirdetőtáblán olvasható.