A FELVÉTELI ELJÁRÁS MENETE

Kedves leendő diákunk!

Hamarosan lezáródik az általános iskolai tanulmányok időszaka. Egy év múlva már középiskolásként tekinthettek magatokra. Néhány héten belül döntést kell hoznotok, hol folytatjátok a tanulmányaitokat. Szeretnénk diákjaink között köszönteni a felvételi időszak végén. A lenti képen olvasható néhány címszó, miért is érdemes a Szent Lászlóban folytatni. A gimnáziumi évek során felkészülhettek az érettségi vizsgára közép- és emelt szinten egyaránt.Családias környezetben várunk benneteket. A nyelvtanulás mellett lehetőségetek lesz kipróbálni a kajakpólót, néhány emlékezetes kiránduláson is részt venni, illetve megpályázhatjátok a tanév végi öszöndíjat is.

A felvételi eljárásunk három lépcsőből áll:

1. ÍRÁSBELI VIZSGA

Intézményünk a jelentkező tanulók részére kötelezővé teszi az egységes központi írásbeli vizsgát.  Az írásbelin matematikából valamint magyar nyelv és irodalomból kell számot adni tudásodról. Az írásbeli vizsga természetesen középiskolánkban teljesíthető. Az írásbeli vizsgára való tanulói jelentkezés határideje a központi felvételire: 2019. december 06.(péntek). Ezt a saját általános iskoládban teheted meg.

Az írásbeli vizsga időpontja: 2020. január 18. (szombat) – 10.00 óra

Pótló írásbeli vizsga: 2019. 01. 23. 14.00 óra - csak azok számára, akik alapos okból maradtak távol az írásbeli vizsgától.

Az írásbeli felvételi vizsgákon használható segédeszközök

A dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni.

Magyar nyelv

A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható.

Matematika

A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható.

Betekintés a kijavított dolgozatokba:

A központi írásbeli vizsga kiértékelt feladatlapjait a vizsgázó és szülője 2020. 01.27-én (hétfő) 8.00-16.00 óra között a Szent László Gimnázium, Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban (2628 Szob, Árpád u. 11.), az iskola képviselőjének jelenlétében megtekintheti.

A megtekintéskor az iskola a feladatlapokról a vizsgázó vagy szülője kérésére másolatot készít. A megtekintéskor lehetséges az elektronikus másolat készítése is pl. digitális fényképezőgéppel, telefonnal.

A vizsgázó és szülője a hivatalos javítókulcstól eltérő értékelés esetén az értékelésre írásban észrevételt tehet, amelyet a megtekintést követő első munkanap 16.00 óráig adhat le Szent László Gimnázium, Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban (2628 Szob, Árpád u. 11.) Az észrevétel benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása esetén egy napon belül lehet igazolási kérelmet benyújtani. Az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő.

Az értékelő lapok átvétele a gimnázium titkárságán:

2020.02.03. (hétfő) 8.00-16.00

2020.02.04. (kedd) 8.00-16.00

2. JELENTKEZÉS A GIMNÁZIUMBA

Az általános iskolán keresztül tehető meg, 2020. február 19-ig.

3. SZÓBELi ELBESZÉLGETÉS

Iskolánk nagy hangsúlyt fektet a személyes kapcsolatra. Szeretnénk megismerni a hozzánk jelentkezőket, ezért az alábbi időpontokban felvételi beszélgetést tartunk:

2020. február 26. 15:00

2020. március 4-5. 15.00

A könnyebb szervezés miatt, kérjük, hogy a szóbeli elbeszélgetésre minden felvételiző jelentkezzen be! A bejelentkezés módjai:

Telefonon: 06 27 970 121

Email: szlaszo.titk@gmail.com

Online: 2019. december 16-tól érhető majd el a felület.

A FELVÉTELI ELJÁRÁS MENETE

Kedves leendő diákunk!

A felvételi eljárásunk három lépcsőből áll:

1. ÍRÁSBELI VIZSGA

Az írásbeli vizsga időpontja: 2020. január 18. (szombat) – 10.00 óra

Az írásbeli felvételi vizsgákon használható segédeszközök

Magyar nyelv

A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható.

Matematika

Betekintés a kijavított dolgozatokba:

Az értékelő lapok átvétele a gimnázium titkárságán:

2020.02.03. (hétfő) 8.00-16.00

2020.02.04. (kedd) 8.00-16.00

2. JELENTKEZÉS A GIMNÁZIUMBA

Az általános iskolán keresztül tehető meg, 2020. február 19-ig.

3. SZÓBELi ELBESZÉLGETÉS

2020. február 26. 15:00

2020. március 4-5. 15.00

Telefonon: 06 27 970 121

Email: szlaszo.titk@gmail.com

Online: 2019. december 16-tól érhető majd el a felület.